E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

“Drenica lind edhe dylbera”, Drenasi mbushet me grafite/ FOTO

- Advertisment -spot_img

Muret e hapësirave publike të Drenasit u mbuluan sonte me mbishkrime të cilat targetojnë dhunën e shumëfishtë e të vazhdueshme ndaj grave.

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist thotë përmes njoftimi se shtypja sistemike e cila vazhdon t’i lërë vajzat e gratë, punëtoret/ët e personat LGBTI+ në gjendje të mjerueshme, nuk do të durohet.

Andaj sipas tyre edhe këto mesazhe, përmes përplasjes së të vërtetave të heshtura, thërrasin në revoltë e rezistencë kolektive.

Lexo edhe: Këto janë 5 komunat me më shumë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm