E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Dogana e Kosovës sekuestron mallra të falsifikuara të markave të njohura/ FOTO

- Advertisment -spot_img

Dogana e Kosovës përmes një postimi në facebook ka njoftuar se ka sekuestruar mallra të falsifikuara të markave të njohura, skruan Observeri.

Sipas Doganës, sasia e mallrave të asgjësuara është rreth 2 mijë copë.

Nën mbikëqyrje doganore dhe nën përgjegjësin e bartësit të së drejtës janë asgjësuar mallrat ‘tekstil dhe atlete’ të markave të njohura: Zara, Adidas, Nike, Hugo Boss, Lacoste, Chanel, Puma, Prada, Gucci, Gant, Polo Ralph Lauren dhe Tommy Hilfiger, mallra këto të konfirmuara nga bartësi i së drejtës se janë të falsifikuara. Sasia e mallrave të asgjësuar është 1,970 copë.

Lexo edhe:Pakënaqësi ndaj vendimit të Qeverisë për lehona/ QIKA: Pushimi prindëror nuk është pushim vetëm i grave

FOTO:

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.
Mund të jetë një imazh i pantallona të shkurtra
Mund të jetë një imazh i këpucë
Mund të jetë një imazh i këpucë
Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.
Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.
Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.
Mund të jetë një imazh i këpucë

Artikuj të ngjashëm