E shtunë, 20 Gusht, 2022
spot_img

Dogana e Kosovës konfiskon 2500 litra pije të gazuara me origjinë nga Serbia

- Advertisment -spot_img

Dogana e Kosovës përmes një postimi në facebook ka njoftuar se 2500 litra pije të gazuara me origjinë nga Serbia janë konfiskuar në fshatin Koshtovë të Mitrovicës, shkruan Observeri.

Njësitet e Doganës kanë ndaluar një automjet të dyshimtë dhe me ketë rast është hasur në mallra të kontrabanduara (pa dokumentacion) me origjinë nga Serbia.

Lexo edhe: Kosova fiton një rast në Arbitrazh, shpëtohen mbi 18 milionë euro

Njoftimi i plotë:

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm