E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Deri të martën mot me shi dhe vranësira, në viset e larta pritet edhe borë

- Advertisment -spot_img

Deri të martën pritet të vazhdojnë ditët me mot me shi në Kosovë, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas parashikimit të motit për dy ditët e ardhshme, në viset malore me lartësi mbi 850 metra mbi nivel të detit ekzistojnë kushtet edhe për reshje bore.

IHMK-ja ka thënë se sipas parashikimeve të martën do të ketë ndërprerje të reshjeve dhe parashihen edhe intervale të shkurta me diell, por sërish nga dita e enjten parashihen reshje.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë celsius.

Artikuj të ngjashëm