E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Deri në ora 15:00 kanë votuar 27.4% e qytetarëve të Kosovës

- Advertisment -spot_img

Qytetarët me të drejtë vote janë duke votuar për zgjedhjet lokale 2021, ndërsa deri në ora 15:00 pjesëmarrja e qytetarëve në votime ishte 27,41%.

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) të përditësuara në ora 15:00 deri tani kanë votuar 481,870 qytetarë, transmeton Observeri.

Qendrat e votimit janë hapur në ora 07:00 dhe mbyllen në ora 19:00, ndërkaq në këto zgjedhje janë 166 kandidatë për postin e kryetarëve të komunave, 152 meshkuj dhe 14 femra./Observeri/

Artikuj të ngjashëm