E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Deri në 30 gradë temperaturat gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Temperaturat e larta do të rikthehen në Kosovë. Dy ditët e ardhshme do të mbajë mot i ngrohtë.

Temperaturat do të arrijnë deri në 30 gradë Celsius, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit por në vlerat e temperaturave maksimale parashihet ngritje të lehta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes

thuhet në njoftim.
Mund të jetë një imazh i harta dhe teksti

Artikuj të ngjashëm