E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Deputeti i Listës Serbe po qëndron në Bërnjak me protestuesit

- Advertisment -spot_img

Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq, ka shkuar për t’i vizituar protestuesit serbë të cilët janë në Bërnjak.

Simiq edhe ditëve të tjera ka qenë për t’i vizituar protestuesit, njofton Klankosova.tv.

Nga ora 08:00 e mëngjesit të ditës së sotme ka hyrë në fuqi marrëveshja për targat e cila ishte arritur në Bruksel më 30 shtator.

Sipas të cilës nga Bërnjaku dhe Jarinja duhet të largohen protestuesit serbë dhe njësitë speciale të Policisë së Kosovës, që janë duke qëndruar atje për të 13-ën ditë me radhë.

Lexo edhe: Prishtinë/ Në kuzhinën e një lokali gjendet e vdekur një femër

Marrëveshja u arrit në mes dy delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë për dialogun nën ndërmjetësimin e emisarit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm