E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Deputetët e Listës Serbe vizituan Bërnjakun

- Advertisment -spot_img

Deputetët e Listës Serbe, Sllavko dhe Igor Simiq, janë duke qëndruar bashkë me protestuesit serbë të cilët janë në Bërnjak.

Për të gjashtën ditë me radhë serbët kanë bllokuar qarkullimin e rrugëve në Bërnjak dhe Jarinjë në shenjë proteste.

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se ky vendim i marrë nga ai është i bazuar në Marrëveshjen e Brukselit.

Sot dhe dje helikopterë dhe aeroplanë ushtarakë të Serbisë janë parë duke fluturuar në afërsi të pikës kufitare në Jarinjë.

Ndërsa tensioni ka filluar të shtohet me sulmet ndaj institucioneve sot./observeri/

Artikuj të ngjashëm