E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Dalin rezultatet e 4322 testimeve për Covid-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë rezultuar 77 raste pozitive me Covid-19 ndërsa pesë pacientë me koronavirus kanë ndërruar jetë, shkruan Observeri

Gjatë këtyre orëve janë regjistruar edhe 77 raste të reja dhe janë shëruar 696 pacientë.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar ndaj virusit korona 16 mijë e 841 qytetarë.

Lexo edhe: Josep Borell thirrje Kosovës e Serbisë

Mund të jetë një imazh i teksti

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm