E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Bëhet ndërrimi i trupave të njësisë speciale të Kosovës në Jarinjë

- Advertisment -spot_img

Policia është duke bërë ndërrimin e trupave të njësisë speciale në Jarinjë.

Për të gjashtën ditë me radhë ata janë duke qëndruar në pikat kufitare në veri të vendit në Bërnjak dhe Jarinjë.

Kjo pasi atje janë duke protestuar serbët.

Lexo edhe: Zjarrfikësit në veri me urdhër të Bahtirit

Ata kanë bllokuar rrugët për kalim si kundërshtim të reciprocitetit për targat.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm