E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Arrestohet personi që dyshohet se dhunoi një vajzë të mitur në Gjakovë

- Advertisment -spot_img

Policia ka njoftuar se është arrestuar një person i dyshuar, se ka dhunuar një vajzë të mitur në Gjakovë, shkruan Observeri.

Viktima ishte raportuar e zhdukur që nga data 23 shtator 2021.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, kurse viktima është strehuar në një shtëpi të sigurt.

Lexo edhe: Prishtinë/ Zhduket një vajzë dhe një djalë i mitur

Gjakovë, 23.09.2021 – 19:00. Më 30.09.2021 është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar, nën dyshimin se i njëjti ka kryer veprën e lartcekur,  ndaj viktimës femër kosovare, e  mitur. Viktima ishte e raportuar si person i zhdukur që nga data e lartcekur. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima është strehuar në një shtëpi të sigurt.

PK

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm