E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Arrestohet një person për falsifikim të dokumenteve në Podujevë

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës njofton për falsifikim të dokumenteve në Podujevë.

Personit të arrestuar i janë konfiskuar 12 USB me përmbajtje të dokumenteve të falsifikuara.

I arrestuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Podujevë (NN), 2021 – NN. Gjatë veprimeve hetimore nga njësiti i hetimeve pranë Drejtorisë së Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit të Policisë së Kosovës është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se kishte kryer veprën penale Falsifikim i Dokumenteve. Gjatë kontrollit në lokalin pronë e të dyshuarit si prova materiale janë gjetë dhe sekuestruar: dokumente të ndryshme të falsifikuara, 12 USB, një shtëpizë kompjuteri, dhe një DVR. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Policia e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Para takimit me Petkoviqin, Besnik Bislimi është takuar me diplomatin gjerman

Artikuj të ngjashëm