E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Arrestohen një komisioner dhe një vëzhgues në Malishevë, shkak dyshimet për shitblerje të votës

- Advertisment -spot_img

Arrestohet një vëzhgues dhe një komisioner në Malishevë, shkak dyshimet për shitblerje të votës

Një vëzhgues i Nismës dhe një komisioner i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës janë arrestuar në një qendër në Malishevë për shkak të një incidenti.

Rasti ka ndodhur në Qendrën e votimit në ora 14:00, në gjimnazin “Hamdi Berisha”, derisa rastin e ka bërë ditur komandanti i Policisë për rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta. Sipas tij, rasti dyshohet se ka ndodhur për shitblerje të votës.

Të arrestuarit janë ndaluar për 48 orë.

Artikuj të ngjashëm