E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Arrestohen katër persona në Kllokot për blerje të votës

- Advertisment -spot_img

Katër persona janë arrestuar pasi dyshohet se kanë blerë vota në Kllokot, ka njoftuar Prokurori i Shtetit.

Prokurori ka njoftuar se arrestimet janë bërë në mbrëmjen e djeshme. Ata janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Prokurori i Shtetit në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, njoftojnë opinionin publik se mbrëmë më 16 tetor 2021 në orët e vona, janë arrestuar katër (4) persona në Kllokot, me inicialet A.D., M.K., A.T dhe Xh.B., në lidhje me procesin zgjedhor dhe me këtë dyshohet se kanë kryer veprat penale “Cenim i përcaktimit të lirë të votuesve” nga neni 210 i KPRK-së dhe “Dhënia ose marrja e ryshfetit në lidhje me votimin” nga neni 212 i KPRK-së. Katër të dyshuarit e arrestuar me urdhër të prokurorit të Shtetit janë dërguar në mbajtje për 48 orë

thuhet në njoftimin.

Artikuj të ngjashëm