E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Ambasada amerikane u bën thirrje qytetarëve të Kosovës të vaksinohen

- Advertisment -spot_img

Ambasada amerikane në Prishtinë sërish u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës për t’u vaksinuar kundër COVID-19.

Në deklaratën e shpërndarë për media, ambasada thekson se vaksinat janë mbrojtja e vetme kundër COVID-19.

Vaksinat janë mbrojtja e vetme e provuar kundër COVID-19. Reduktimi i vdekjeve, shtrimeve në spital dhe simptomave të rënda

thuhet në postimin e ambasadës në rrjetin social Twitter.

Artikuj të ngjashëm