E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ambasada Amerikane thirrje qytetarëve për të raportuar parregullsi në zgjedhje

- Advertisment -spot_img

Ambasada Amerikane në Kosovë ka bërë një thirrje rreth raundit të dytë të zgjedhjeve lokale që po mbahen këtë të diel.

Përmes një njoftimi në Facebook ambasada u bën apel qytetarëve që të raportojnë çdo parregullsi që hasin gjatë procesit zgjedhor.

Nëse sheh diçka, thuaj diçka. Raportoni çdo parregullsi dhe shkelje lidhur me zgjedhjet në Policinë, Prokurorinë, autoritetet zgjedhore ose mediat e Kosovës. Zgjedhjet Komunale të Kosovës 2021.

Ambasada Amerikane në Kosovë

/observeri/

Lexo edhe: Dalja në votime në Prishtinë më e lartë se më 17 tetor

Artikuj të ngjashëm