E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Ambasada amerikane bën thirrje për ulje të menjëhershme të tensioneve në veri të Kosovës

- Advertisment -spot_img

Ambasada e SHBA-së në Kosovë i ka bërë thirrje Kosovës e Serbisë që të marrë hapa të menjëhershëm për ulje të tensioneve.

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA-së në Kosovë, Nicholas Giacobbe, është takuar sot me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për të diskutuar për këtë çështje.

Takim i mirë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për riangazhimin në dialogun e ndihmuar nga BE-ja për të zgkjidhur çështjen e targave dhe çështjet tjera. Duhet hapa të menjëhershëm për deeskalimin e tensioneve. Veprimet mund të kenë pasoja të padëshiruar që ndikojnë negativisht në jetën e përditshme të qytetarëve.

Nicholas Gicobbe – Ambasada e SHBA-së në Kosovë

/observeri/

Lexo edhe: Presidentja e Kosovës u takua me ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton

Artikuj të ngjashëm