E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Albin Kurti: Kam ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare

- Advertisment -spot_img

Kryeministri i Kosovës në një konferencë për media ka folur për situatën në veri derisa ka bërë të ditur se ka ftuar në mbledhje Këshillin e Sigurisë Kombëtare sonte.

Për sonte kam ftuar një mbledhje të Këshillit të Sigurisë së Kosovës që besoj se do të mbahet në orët më të vona.

Ai ka folur gjithashtu për situatën në veri të Mitrovicës duke thënë se Serbia po provokon me “akte kriminale me elemente terroriste”, referuar incidenteve të sotme në Qendrat e Regjistrimit në Zveçan dhe Zubin Potok.

Lexo edhe: Reagon Vjosa Osmani për situatën në veri

Tutje ai ka thënë se policia e Kosovës po elimonon çfarëdo incidenti tash e 6 ditë, derisa thotë se Serbia po e provokon situatën edhe me helikoperë e avionë ushtarakë.

Artikuj të ngjashëm