E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Aksident trafiku në Prishtinë, lëndohet rëndë një person

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës njofton se dje në Hajvali ka ndodhur një aksident rrugorë mes një motoçiklete dhe një veture.

Aksidenti ndodhi në orën 17:55, ku si pasojë e tij, drejtuesi i motoçikletës pësoi lëndime të rënda trupore dhe u dërgua në QKUK.

Drejturesi i veturës, me vendim të Prokurorit, është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Fsh. Hajvali, Prishtinë, 16.09.2021-17:55. Është raportuar se ka ndodhë aksident në komunikacion rrugor me lëndime të rënda trupore. Në aksident kishin qenë të involvuara një motoçikletë pa targa dhe një veturë e udhëtarëve me targa vendore me ngasës meshkuj kosovarë. Si pasoj e aksidentit lëndime të rënda trupore kishte pësuar drejtuesi i motoçikletës i cili është dërguar në QKUK. Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe hetuar rastin. Me vendim të prokurorit i dyshuari mashkull kosovar drejtues i veturës është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Policia e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Çitaku foli rreth hapjes së arkivave të UÇK-së

Artikuj të ngjashëm