E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Aksident trafiku me fatalitet në Leposaviq

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës ka njoftuar për vdekjen e një personi në një aksident trafiku në Leposaviq.

Sipas policisë, derisa një mashkull kosovar ishte duke e drejtuar veturën, ai kishte humbur kontrollin dhe kishte dalë jashtë rrugës.

Si pasojë e këtij aksidenti, dhe nga plagët e marra personi i aksidentuar ka vdekur.

Leposaviq, 23.09.2021 – 11:05. Është raportuar se viktima mashkull kosovar derisa kishte qenë duke e drejtuar automjetin, kishte humb kontrollin mbi drejtimin e tij, kishte dalë jashtë rrugës dhe ishte rrokullisur ku si pasojë kishte ndërruar jetë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku në vendin e ngjarjes. Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa trupi i pajetë i viktimës me urdhër të prokurorit ju ka liruar familjarëve.

Policia e Kosovës

/observeri/

Artikuj të ngjashëm