E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Aksident në Lupç të Podujevës, lëndohen tetë persona/ Detaje nga policia

- Advertisment -spot_img

Sot rreth orës 12:00 një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në Lupç të Podujevës, ku janë lënduar 8 persona, shkruan Observeri.

Lajmin për Observeri e ka konfirmuar Flora Ahmeti, Zëdhënëse e Policisë në Rajonin e Prishtinës.

Në vendngjarje kanë dalë policia dhe ka filluar hetimet për shkaqet e aksidentit.

Personat e lënduar në aksident kanë marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Njësia rajonale e trafikut ka nisur hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

Lexo edhe: Presidentja e KE-së, Ursula Von Der Leyen mbërrin në Shkup

Sot rreth orës 12:00 në fshatin Lupç të Podujevës, ka ndodhë një aksident trafiku, ku janë përfshirë dy automjete. Si pasojë e aksidentit tetë persona kanë pësuar lëndime trupore. Personat e lënduar kanë marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

Flora Ahmeti

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm