E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Afro 4 mijë raste aktive me koronavirus në kryeqytet

- Advertisment -spot_img

Prishtina është komuna me më së shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në kryeqytet aktualisht janë 3 mijë e 956 raste aktive, pasuar nga Prizreni me 1 mijë e 472 raste, Ferizaj 1 mijë e 279, Podujeva 1 mijë e 71, Peja 942, Fushë-Kosova 837, Drenasi 783, Mitrovica 774 e të tjera.

MSH-ja ka njoftuar se të dielën nga koronavirusi kanë vdekur 23 pacientë, 424 kanë rezultuar pozitivë dhe janë shëruar 1.324 persona.

Vaksinimi është metoda e vetme dhe më efikase e parandalimit të infektimit dhe vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Policia jep detaje për vrasjen në Gjilan

Artikuj të ngjashëm