E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Afro 2 mijë qytetarë janë gjobitur për mosrespektim të masave anti-COVID-19

- Advertisment -spot_img

1 mijë e 879 qytetarë në Kosovë janë gjobitur përshkak që nuk respektuan masat antiCOVID-19 të ndërmarra nga qeveria.

Këtë e ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Ndërsa 24 orët e fundit janë shqiptuar 1 mijë e 256 gjoba trafiku.

Statistikat nga raporti i Policisë së Kosovës

Masat për të parandaluar përhapjen e COVID-19 erdhën pas situatës së përkeqësuar nga ky virus, ku numri i vdekjeve dhe rasteve pozitive shënuan rritje.

Nga 30 gushti hyrën në fuqi masat antiCOVID-19. Për dy javë ishin në fuqi masat e ndërmarra, ndërkohë që të dielën, pra më 12 shtator qeveria mori vendim për masa të reja të cilat do të jenë në fuqi deri më 26 shtator./observeri/

Lexo edhe: Aksident trafiku me fatalitet në Suharekë

Artikuj të ngjashëm