E shtunë, 20 Gusht, 2022
spot_img

Adriana Matoshi: Jam bërë cak i kërcënimeve, shkaku që po mbroj të drejtat e grave

- Advertisment -spot_img

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje përmes një postimi në facebook ka thënë se është bërë cak i kërcënimeve, shkruan Obsrveri.

Sipas saj, kjo për shkak të angazhimit të saj në mbrojtjen e të drejtave të grave.

Gabon rëndë ai që mendon që më frikëson, sepse hyrja ime në politikë dhe paralment ka një mision, i cili nuk do të pushojë para se çdo nënë, motër e grua ta fitojë lirinë dhe të drejtën e vet elementare njerëzore për të jetuar e lirë dhe e pacënuar nga askush.

Lexo edhe: NATO zotohet për zbatimin e marrëveshjes për targat, Stoltenberg takon nesër Miroslav Lajçakun

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm