E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Abdixhiku tregon se çfarë kërkesa ka për Kryeministrin Kurti

- Advertisment -spot_img

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku përmes një postimi në facebook ka njoftuar rreth takimit me Kryeministrin Kurti, shkruan Observeri.

Abdixhiku tha se i dha mbështetje për shtrirjen e ligjshmërisë në vend dhe për punën e Policisë tonë atje. Në kohë si këto, uniteti ynë është esencial.

Ai ka shkruar se Kryeministrit Kurti i ka kërkuar qartësime shtesë për rrugën tonë përpara, qartësime që duhet të na vijnë sa më parë. Kosova nuk e ka luksin të durojë tensionet në territorin e vet.

Kryeministrit Kurti i kërkova poashtu koordinim të plotë me aleatët tanë; në veçanti me SHBA-të dhe BE-në. Është përgjegjësi e detyrim i tij dhe Qeverisë që koordinimi të bëhet menjëherë.

Lexo edhe: Gjermania thirrje për Veriun: Të ndalen provokimet, palët t’i kthehen dialogut

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm