E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

A ka koalicion të fshehtë LDK-PDK në Podujevë?

- Advertisment -spot_img

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka konfirmuar aktakuzën për korrupsion ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ish-sekretarit Kushtrim Cukaj dhe tre zyrtarëve, Fitim Mustafa, Demush Shasha e Nuhi Osmani, transmeton Observeri.

Lajmin e ka bërë të ditur mbrojtësi i të akuzuarit Shasha, avokati Tahir Rrecaj.

Në kohën kur, Zyrtaja e PDK-së Dhurata, Hoxha po përballej në Gjykatë, bashkëpartiaku i saj Bekim Zhdrella nga Podujeva, takoi Ekrem Hysenin e LDK-së, ky i fundit, kandidatë për Podujevën.

Ende nuk dihet nëse LDK dhe PDK, do të hyjnë në një koalicon mirëpo, që ka patur takime Brenda tyre kanë filluar të qarkullojnë edhe fotografi./observeri/

Lexo edhe: LVV-ja në garë në 12 komuna, Kurti flet për balotazhet

Artikuj të ngjashëm