E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

896 raste të reja dhe tre të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

- Advertisment -spot_img

Tre persona kanë vdekur dhe 896 raste janë regjistruar me COVID-19 në Shqipëri.

Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë janë kryer 4228 testime nga to pozitiv me COVID-19 rezultuan 896 persona

224 raste të reja janë shënuar vetëm në Tiranë.

Njoftohet se në spitalet COVID po marrin trajtim 132 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Aktualisht janë 12,003 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë Shqipërinë, ndërsa janë shëruar 518 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 136,479 që nga fillimi i epidemisë./observeri/

Lexo edhe: Pesëdhjetë të lënduar në protestat në Mal të Zi

Artikuj të ngjashëm