E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

72 pacientë po trajtohen në spitalin e Pejës

- Advertisment -spot_img

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po trajtohen 72 pacientë të infektuar me koronavirus.

Spitali ka njoftuar se prej tyre, 55 pacientë janë në oksigjenoterapi, 6 në CPAP maskë dhe 15 në gjendje më të rëndë.

Në 24 orët e fundit janë pranuar për trajtim 5 pacientë.

Në qytetin e Pejës janë 332 raste aktive me COVID-19.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase e parandalimit të shtrimit në spital nga COVID-19./observeri/

Artikuj të ngjashëm