E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

675 pacientë po trajtohen nëpër spitalet e Kosovës

- Advertisment -spot_img

675 pacientë po trajtohen në klinikat COVID-19 të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme, prej tyre, 540 me oksigjeno-terapi dhe 44 në kujdes intensiv.

Përmes një njoftimi, ShSKUK-ja ka bërë të fitur edhe për numrin e pacientëve të shtrirë nëpër klinikat dhe spitalet regjionale.

Postimi i plotë:

Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

 • Klinika Infektive, 87 pacientë
 • Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 51 pacientë
 • Klinika Infektive III ( Interno), 37 pacientë
 • Klinika e Pulmologjisë, 58 pacientë

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 22 pacientë

 • Klinika e Gjinekologjisë, 6 pacientë
 • Klinika e Pediatrisë, 4 pacienë
 • Spitali i Prizrenit, 78 pacientë
 • Spitali i Gjakovës, 59 pacientë
 • Spitali i Pejës, 122 pacientë
 • Spitali i Gjilanit, 55 pacientë
 • Spitali i Vushtrrisë, 12 pacientë
 • Spitali i Mitrovicës, 35 pacientë
 • Spitali i Ferizajt, 49 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Kryetari i Sindikatës së Mjekëve thotë se Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Artikuj të ngjashëm