E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

37 gra shtatzëna të infektuara me COVID-19 lindën fëmijë gjatë kësaj vale të koronavirusit

- Advertisment -spot_img

Gjatë valës së fundit të pandemisë, në Klinikën e Gjinekologjisë, 37 nëna të infektuara me koronavirus, kanë lindur 38 fëmijë.

Siç njofton Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK), prej tyre, 16 lindje u kryen në mënyrën normale dhe 21 me operacion.

Gjatë kësaj kohe, Gjinekologjia kishte gjithsej 103 paciente, për të cilat u përkujdesën një ekip i përbërë nga gjinekologë, neonatologë, infektologë, pulmologë dhe anesteziologë.

SHSKUK

/observeri/

Lexo edhe: Arben Vitia iu bën thirrje për vaksinim grave shtatzëna

Artikuj të ngjashëm