E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

32 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni, ky është numri i rasteve të reja

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 4.621 testime, ndërsa janë regjistruar 617 raste të reja me Covid-19, shkruan Observeri.

Nga 32 persona të vdekur si pasojë e Covid-19, 29 prej tyre kanë vdekur në kushte spitalore dhe 3 persona kanë të vdekur shtëpi.

Deri më tani janë bërë gjithsej 1.234.221 testime të Covid-19 në Maqedoni.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar nga COVID në që nga fillimi i epidemisë shkon në 184.893, numri i pacientëve të shëruar është 165.527, të vdekur 6.339 persona, ndërsa numri i rasteve aktive shkon në 13.027.

Lexo edhe: 500 euro gjobë dy qytetarëve nga Juniku, shkelën masat anti-COVID

Mund të jetë një imazh i teksti

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm