E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

30 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoni të Veriut brenda 24 orëve

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 4.511, ndërsa janë regjistruar 572 raste të reja me coronavirus. Derisa janë raportuar 30 raste të vdekjes nga infektimi me koronavirus.

Numri i pacientëve të shëruar është 165.077, numri i vdekjeve është 6.307, ndërsa numri i rasteve aktive është 12.893.

Raste e reja poztivie me Covid-19:

Shkup-287, Kumanovë-58, Kavadar-24, Tetovë dhe Kërçovë nga 21.

Veles-19
Gostivar-15
Prilep-14
Bitola, Koçani dhe Radovish – nga 11
Strumicë-10
Ohri dhe Struga – nga 9
Stip dhe Sveti Nikole – nga 8
Gjevgjelija-7
Negotino, Berovo dhe Valandovë – nga 4
Resen dhe Probistip – nga 3
Vinicë dhe Kratovë – nga 2
Kriva Palanka, Delçevë, Bogdanci, Brod maqedonas, Demir Hissar, Pehçevë dhe Kamenicë maqedonase – nga 1

Mund të jetë një imazh i teksti

Artikuj të ngjashëm