E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

22 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

- Advertisment -spot_img

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 6.542 testime, 609 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, derisa janë shëruar 347 pacientë, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 22 të vdekur nga koronavirusi të shtunën.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 6.236 persona të vdekur, 163.417 të shëruar dhe 183.059 të infektuar me COVID-19, nga 1.218.501 testime.

Aktualisht numri i rasteve aktive është 13.406./observeri/

Lexo edhe: FSK-ja ulë flamujt në gjysmështizë për viktimat e 11 shtatorit

Artikuj të ngjashëm