E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2 035 testime të realizuara, shkruan Observeri.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 531 pacientë, ndërsa betejën me virusin Covid-19 e kanë humbur 18 persona. Raste aktive në vend janë 13.002.

Lexo edhe: Kryeministri Kurti deklarohet pas takimit me Vjosa Osmanin

Mund të jetë një imazh i teksti

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm