E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

17 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

- Advertisment -spot_img

Numri rasteve të vdekjes po rritet në Maqedoninë Veriore.

Shtatëmbëdhjetë persona kanë vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut të shtunën, derisa nga 4 mijë 633 testime, 392 persona kanë rezultuar pozitivë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 339 pacientë të shëruar. Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë shëruar 170 mijë e 734 pacientë, kanë vdekur 6 mijë e 577 persona dhe kanë rezultuar pozitivë 12 mijë e 240 të tjerë.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase e parandalimit të vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Kurti flet rreth thirrjeve për ta shkarkuar Goran Rakiq

Artikuj të ngjashëm