E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

KRU Hidrodrini apelon për kursim të ujit

- Advertisment -spot_img

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini” ka bërë apel që të kursehet uji i pijshëm.

Sipas KRU “Hidrodrini”, qytetarët duhet ta përdorin për nevoja personale.

Jemi në një periudhë kohe kur reshjet atmosferike mungojnë e si rezultat i kësaj ka rënë niveli i uji në pothuaj të gjitha burimet në rrafsh të dukagjinit. Kjo situatë detyrimisht se reflekton me reduktime! Nisur nga ky realitet, KRU ‘Hidrodrini’, apelon te ju, që ujin ta përdorni racionalisht, për nevoja personale/familjare për pije, higjienë e sanitari. Ujitja e kopshteve dhe hapësirave tjera të gjëra, është veprim i cili, dikë tjetër e lë pa ujë për pije.

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini”

/observeri/

Lexo edhe: Pas takimit me Merkel, Albin Kurti u adresohet mediave

Artikuj të ngjashëm