E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

101 raste aktive me COVID-19 në Prishtinë

- Advertisment -spot_img

Prishtina vazhdon të jetë komuna me më së shumti raste aktive me COVID-19.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, kryeqyteti ka 101 raste aktive me koronavirus.

Pas Prishtinës, Ferizaj ka 38 raste, Prizreni 30 dhe komunat tjera me më pak raste.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në nivel vendi është 430.

Të hënën janë regjistruar pesë raste të infektimit dhe nuk ka pasur asnjë të vdekur./observeri/

Lexo edhe: Parashikimi i motit për ditët në vijim

Artikuj të ngjashëm