E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

​MAShT ndan 200 mijë euro për OJQ-të që përkrahin nxënësit me aftësi të kufizuara

- Advertisment -spot_img

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci përmes një postimi në facebook e ka bërë të ditur se kanë ndarë 200 mijë euro për OJQ-të që përkrahin e promovojnë nxënësit me aftësi të kufizuara, nxënësit me IQ të jashtëzakonshme, talente dhe dhunti, si dhe nxënësit që kanë nevojë për mbështetje psiko-sociale, shkruan Observeri.

Nagavci ka ftuar të gjitha OJQ-të që të aplikojnë në mënyrë që të jenë përfituese të këtij projekti.

Ajo ka thënë se angazhimi i tyre për nxënësit do të jetë i vazhdueshëm dhe nuk do të ndalet.

Lexo edhe: KFOR-it vazhdon me patrullime në veri, serbët ende nuk kanë larguar kamionët

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm