E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

​Kryeministri Kurti mbërrin në Tiranë, pritet të takohet me Merkel

- Advertisment -spot_img

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur në Tiranë për takimin me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Më parë në hapësirat e “Tirana Business Park” mbërriti edhe kryeministri malazez Zdravko Kripokaviç, kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Lexo edhe:Ja çfarë thotë Von-Cramon për zgjedhjet e ardhshme lokale në Kosovë

Tashmë pritet nga çasti në çast edhe kryeministri i Shqipërisë, nikoqiri Edi Rama, si dhe kancelarja Merkel.

Kujtojmë që Merkel gjatë ditës së djeshme ka takuar Vuçiqin.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm