E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Facebooku ndryshon emrin në Meta

- Advertisment -spot_img

Facebooku ka ndryshuar emrin në “Meta” si pjesë e ribrendimit të madh të rrjetit social.

Kompania, që ka treguar ndryshimin në konferencën e përvitshme, ka thënë se ky emër “përthekon” më mirë punët e firmës.

Po ashtu kompania sot ka shpalosur planet për “metaverse”, një botë online ku njerëzit mund të luajnë, punojnë dhe komunikojnë në një ambient virtual, nëpërmjet pajisjeve.

Ndryshimi i emrit vjen pas raportimeve negative për Facebookun, bazuar në dokumentet e publikuara nga ish-punëtorët./observeri/

Lexo edhe: Pas kërcënimit ndaj Kurtit, Mustafa kthehet në kohën e Zajednicës, kujton sulmin me molotov në shtëpinë e tij

Artikuj të ngjashëm